Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 345 w ZSP nr 2

Witamy na stronie internetowej

Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 345
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Warszawie

Zdjęcie przedstawiające przedszkolny plac zabaw

Deklaracja i raport dostępności ZSP nr 2 i P345

Niebieska linia podziału oddzielająca tekst

W naszym przedszkolu wszyscy się lubimy,

uczymy tolerancji, przyjaźni, chętnie tu przychodzimy.

Jak w jednej rodzinie się tu traktujemy

Czy młodszy, czy starszy zostać tutaj chcemy.

Niebieska linia podziału oddzielająca tekst

Co dzieje się w naszym Przedszkolu (kliknij tytuł)

- prezentacja pracy i zabaw z dziećmi w naszym przedszkolu

Wirtualny spacer po Przedszkolu (kliknij tytuł)

- prezentacja pomieszczeń naszego przedszkola

INSTRUKCJA OTWARCIA FILMIKÓW:

w przeglądarce Firefox filmiki otwierają się po kliknięciu w tytuł

w przeglądarce Chrome proszę kliknąć prawy przycisk myszki i wybrać opcję: "otwórz link w nowej karcie"

Niebieska linia podziału oddzielająca tekst

Radosny, uśmiechnięty, bezpieczny,  otwarty na świat...
to naszym zdaniem szczęśliwy przedszkolak.

Zdjęcie dwóch uśmiechniętych dziewczynek z rysunkiem motyla na twarzach

To nasz cel i myśl, z którą przychodzimy każdego dnia do pracy. Dziecko jest jak czysta kartka na której zapisujemy jego kolejne doświadczenia i umiejętności, budując kompetencje potrzebne do rozpoczęcia nauki w szkole i życia społecznego.

Zdjęcie przedstawiające zabawy i zajęcia edukacyjne dzieci w przedszkolu

Zdjęcie dzieci podczas zabaw w eksperymentowanie

Bierzemy pod uwagę  indywidualne potrzeby naszych przedszkolaków oraz ich możliwości rozwojowe. Staramy się tworzyć takie warunki zabawy i nauki, aby każdy przedszkolak osiągał sukcesy, czuł się ważny, lubiany i doceniany.

Zdjęcia dzieci podczas zabaw sensorycznych - wielozmysłowych

Budujemy rodzinną atmosferę, pomagamy sobie, pocieszamy się nawzajem, akceptujemy swoje różnice dając sobie przestrzeń na indywidualność.

Zdjęcia dzieci podczas zabaw z rówieśnikami

Nasze przedszkole posiada bogato wyposażoną bazę dydaktyczną. Plac zabaw ze sprzętem sportowym, wspinaczkowym, tematycznym, kolejką górską, trasą dla rowerków i hulajnóg oraz piaskownicą.  Mamy własny ogródek kwiatowy i warzywny do zajęć edukacyjnych i warsztatowych.

Zdjęcia dzieci podczas prac w ogrodzie przedszkolnym

Cztery sale zabaw dostosowane do grupy wiekowej, wyposażone w tablice interaktywne z dostępem do Internetu, służące wszechstronnemu rozwojowi, umożliwiające łączenie on-line z partnerami edukacyjnymi (koncerty, przedstawienia, zajęcia, pokazy).

Zdjęcia z zajęć z wykorzystaniem tablicy multimedialnej

Duży hol do wspólnej zabawy, zajęć sportowych, uroczystości. W każdej sali znajduje się oczyszczacz powietrza.

Zdjęcia dzieci podczas zabaw ruchowych na holu i w ogrodzie przedszkolnym

Realizacja programów, projektów, innowacji z użyciem ciekawych form i metod pracy odbywa się poprzez zabawę.  Cała kadra stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w różnych formach doskonalenia. Poszukujemy nowych form i metod pracy wspierających dziecko w harmonijnym rozwoju i zapewniających przedszkolakom pełne bezpieczeństwo.

Zdjęcia dzieci podczas zajęć z kodowania

Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego przez cały dzień pobytu dzieci w przedszkolu, w tym również poprzez zajęcia rytmiki, języka angielskiego.

Zdjęcia dzieci podczas zajęć z języka angielskiego

Zdjęcia dzieci podczas zajęć z rytmiki

Na życzenie rodziców organizowane są zajęcia religii w najstarszej grupie wiekowej.

Mamy swój kalendarz dni tematycznych,  kultywujemy tradycje, przygotowujemy uroczystości na różne okazje.

Zdjęcia dzieci podczas obchodów różnych świąt i dni tematycznych w przedszkolu

Wprowadzamy dzieci w świat sztuki, teatru, muzyki i zajęć kulinarnych. Rozwijamy talenty.

Zdjęcia dzieci podczas zajęć plastycznych rozwijających talenty

Zdjęcia dzieci podczas zajęć kulinarnych

Zdjęcia dzieci podczas zajęć rozwijających telenty muzyczne i taneczne

Na co dzień obcujemy z przyrodą: sadzimy, pielęgnujemy, obserwujemy  życie w naszym ogrodzie. Bierzemy udział w turniejach, przeglądach, w konkursach oraz sami je organizujemy. Jeździmy na wycieczki, zapraszamy ciekawych gości.

Zdjęcia rodziców naszych przedszkolaków podczas prezentacji ich wykonywanych zawodów

Zdjęcia dzieci uczestniczących w pokazie iluzjonisty

Cenimy współpracę, wzajemny szacunek, samodzielność, twórcze rozwiązania.

W przyjaźni i wzajemnej tolerancji  tworzymy grupy integracyjne.

Zdjęcia dzieci podczas zajęć o tolerancji i niepełnosprawności

Dla dzieci z różnorodnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi organizowane są zajęcia logopedyczne, integracji sensorycznej, rewalidacyjne i z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju.  Z przedszkolem współpracuje psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20.

Zdjęcia dzieci w radosnych nastrojach podczas zabaw w ogrodzie w rożnych porach roku

Każdy jest dla nas wyjątkowy i ważny. Dlatego stosownie do jego możliwości wspieramy, kierujemy, wskazujemy i pomagamy rozwinąć  skrzydła by przygotować do nowej przygody jaką będzie szkoła.

Zdjęcia dzieci zapraszających do naszego przedszkola

Zapraszamy!

Zdjęcie dzieci podczas posiłku - przedszkole posiada własną kuchnię